Rekuperator o stałym przepływie powietrza z odzyskiem ciepła 350m³/h

https://www.allewenta.pl/image/data/Alnor/RekuperatorPionowyAlnorHruPremAir.jpg https://www.allewenta.pl/image/data/Alnor/RekuperatorAlnorHruPremAIR.jpg
Indeks towaru: 106570
Model: HRU-PremAIR-350-CF

Producent: Alnor
Kod artykułu (EAN): 5901829911841
Gwarancja: 24 m-ce producenta
Aktualna cena: 9 500,00 PLN
Netto: 7 723,58 PLN
Ilość do zamówienia: szt.
Status: Na zamówienie (realizacja w 7 dni)
Produkt ogranicza sposoby dostawy!

Opis

Pionowa centrala rekuperacyjna PremAIR to nowoczesna jednostka o wydajności 350m³/h przy ciśnieniu 100Pa z odzyskiem ciepła sięgającym do 90,3%. Jednostkę wyróżnia możliwość sterowania poprzez bezprzewodowe sterowniki i czujniki oraz specjalnie przygotowaną aplikację mobilną dostępną na systemy operacyjne Android oraz iOS. Urządzenie zaprojektowano tak, aby jego praca była jak najcichsza a obsługa szybka i nieskomplikowana.
Konstrukcja jednostki została wykonana z wytrzymałego spienionego polipropylenu (EPP), charakteryzującego się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi i tłumieniem akustycznym, a przede wszystkim cechującym się małym ciężarem czyniącym jednostkę lekką w porównaniu do innych rekuperatorów. W urządzeniu zastosowano wymiennik, przeciwprądowy wykonany z aluminium oraz energooszczędne wentylatory EC o wysokim sprężu 1000Pa. Ponadto konstrukcję wyróżniają wymienne króćce przyłączeniowe oraz modulowany by-pass. Jednostka wyposażona jest również w 4 czujniki temperatury (nawiewanej, wywiewanej, wyrzutu, temperatury zewnętrznej), opcjonalnie można rekuperator doposażyć w czujniki CO2 i RH pełniące dodatkowo funkcje sterowników.
Rekuperator o stałym przepływie powietrza z odzyskiem ciepła 350m³/h - 271
Centrala została wyposażona w układ Constant Flow, którego zadaniem jest utrzymanie w instalacji stałego wydatku powietrza niwelując rozregulowanie się systemu wentylacji spowodowane takimi czynnikami jak zabrudzenie filtrów, kondensacja wody w wymienniku ciepła lub wysoka różnica temperatur wpływającą na zmianę wydatku masowego przepływającego powietrza. Moduł daje pewność, że przez cały rok mamy utrzymaną stałą ilość powietrza nawiewanego i wywiewanego z budynku zgodnie z zapotrzebowaniem przewidzianym przy projektowaniu instalacji.
Rekuperator o stałym przepływie powietrza z odzyskiem ciepła 350m³/h - 332
Rekuperator o stałym przepływie powietrza z odzyskiem ciepła 350m³/h - 333
Rekuperator o stałym przepływie powietrza z odzyskiem ciepła 350m³/h - 319
Rekuperator można dodatkowo wyposażyć w możliwość sterowania wi-fi z pomocą aplikacji mobilnej dostępnej w sklepach Google Play i App Store. Aby umożliwić zdalne sterowanie trybami pracy musimy wyposażyć rekuperator w bramkę dostępową do internetu. Aplikacja pozwala na monitorowanie i sterowanie pracą urządzenia lokalnie oraz przez internet, na przykład podczas powrotu do domu z pracy, aby po przybyciu uzyskać oczekiwany przez nas efekt. Za pomocą smartfona możemy wybrać jeden z kilku trybów pracy (Away, Home, Party, Boost, Auto, Standby), wyświetlić aktualne temperatury pracy urządzenia, monitorować wydajność wentylatorów, uruchomić funkcję odszraniania lub by-pass oraz sprawdzić stan filtrów.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA! Ważne informacje - przeczytaj przed zakupem!

Do oferowanej serii rekuperatorów zalecamy zastosowanie jednego z dedykowanych sterowników bezprzewodowych, które nie wchodzą w skład prezentowanej oferty.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Parametry techniczne

Rekuperatory
Sprawność cieplna (%)
do 90,3
Średnica przyłącza (mm)
160
Przepływ powietrza (m3/h)
350 przy 100Pa
Poziom mocy akustycznej (db(A))
do 49
Klasa filtra nawiewnego
G4
Klasa filtra wywiewnego
G4
Klasa energetyczna
A
Moc (W)
do 150
Zasilanie
230V, 50Hz
Rodzaj wymiennika
przeciwprądowy aluminiowy
Wymiary WxSxG (mm)
906x730x502
Waga (kg)
35

Opakowanie

Zawartość opakowania: rekuperator wraz z wymiennikiem i filtrami.
Wymiary opakowania WxSxG (mm): 935x750x530
Waga z opakowaniem (kg): 38,00
Tagi: centrala,wentylacyjna.