Rekuperator podwieszany z odzyskiem ciepła i wilgoci 350m³/h

https://www.allewenta.pl/image/data/Alnor/CentralaRekuperacyjnaHruErgoSterownik.jpg https://www.allewenta.pl/image/data/Alnor/CentralaRekuperacyjnaHRU-ERGO.jpg https://www.allewenta.pl/image/data/Alnor/SterownikCentraliHRU-CONTR.jpg
Indeks towaru: 103820
Model: HRU-ERGO-350

Producent: Alnor
Kod artykułu (EAN): 5901829099815
Gwarancja: 24 m-ce producenta
Aktualna cena: 5 950,00 PLN
Netto: 4 837,40 PLN
Ilość do zamówienia: szt.
Status: Na zamówienie (realizacja w 7 dni)
Produkt ogranicza sposoby dostawy!

Opis

Rekuperatory podwieszane HRU-ERGO są urządzeniami przeznaczonymi do wymiany zużytego powietrza na świeże, z jednoczesnym odzyskiem ciepła i wilgoci. Standardowe ogrzewanie pomieszczeń zawsze powoduje utratę wilgotności, a nawiewanie dodatkowo suchego powietrza mogłoby doprowadzić do ogólnego zaniżenia komfortu osób przebywających wewnątrz. Dzięki wyjątkowym właściwościom wymiennika nawiewane powietrze zostaje nawilżone parą wodną, dodatkowo zawierającą energię cieplną z powietrza wywiewanego. Odzyskiwanie energii pomaga w ograniczeniu strat spowodowanych instalacją wentylacyjną, a produkty marki ALNOR zapewniają efektywność nawet na poziomie 85%.

Specjalnie wykonany entalpiczny wymiennik przeciwprądowy skonstruowano tak, aby przenikały przez niego jedynie cząsteczki wilgoci, a wszelkie zapachy pozostawały odizolowane. Celulozowy wymiennik wykonany jest z materiału pokrytego unikatową, odporną na ścieranie powłoką antybakteryjną zdolną do usuwania większości bakterii oraz zapobiegania rozwojowi grzybów i pleśni. Powietrze pobierane z zewnątrz przechodzi przez filtry gdzie usuwane są zanieczyszczenia, pyłki i kurz, a następnie wtłaczane jest do wymiennika ciepła w celu przemiany termodynamicznej, dzięki której w zależności od pory roku i temperatury na zewnątrz, powietrze jest ogrzewane lub ochładzane. Rekuperator wyposażony jest w automatyczny bypass, który w przypadku małej różnicy temperatur powietrza wywiewanego i nawiewanego automatycznie uruchamia ominięcie wymiennika. Dodatkowo, aby umożliwić precyzyjne sterowanie całym urządzeniem użytkownik ma do wyboru 10 prędkości wentylatorów zasilanych napięciem stałym (DC). Pomocniczym mechanizmem jest system zabezpieczający wymiennik przed szronieniem i zamarzaniem w niskich temperaturach, polegający na odpowiednim zarządzaniu pracą wentylatora nawiewnego i wywiewnego, bez przerywania ciągłego dostarczania świeżego powietrza. Funkcja ta jest niezwykle ważna, ponieważ lód w wymienniku mógłby doprowadzić do zatkania kanalików i uniemożliwić pracę całego systemu wentylacji i rekuperacji.

Załączony do urządzenia sterownik ścienny pozwala już przy pierwszym włączeniu ustalić parametry pracy oraz zaprogramować działanie rekuperatora na konkretne godziny i dane dni tygodnia. Obudowa rekuperatora wykonana została z izolowanej termicznie i akustycznie stali ocynkowanej, a jej zwarty i kompaktowy kształt umożliwia łatwy dostęp do filtrów i wymiennika w trakcie prac konserwacyjnych. Dzięki uniwersalnej konstrukcji i wielofunkcyjnym uchwytom możliwy jest montaż rekuperatora w wielu płaszczyznach, co umożliwia jego zastosowanie w najbardziej wymagających lokalizacjach. Urządzenie wyposażono w protokół komunikacyjny Modbus, który pozostając jednym z najbardziej popularnych standardów w automatyce umożliwia podłączenie sterowania rekuperatora do większego systemu np. BMS. W celu zapewnienia długiej i bezproblemowej pracy zalecane jest okresowe sprawdzanie stanu wentylatorów i filtrów, a podczas czyszczenia nie należy używać sprężonego powietrza, gdyż grozi to uszkodzeniem elementów rekuperatora.
Rekuperator podwieszany z odzyskiem ciepła i wilgoci 350m³/h - 142

Parametry techniczne

Rekuperatory
Sprawność cieplna (%)
od 75 do 77
Efektywność entalpii latem (%)
od 66 do 67
Efektywność entalpii zimą (%)
69 do 72
Średnica przyłącza (mm)
160
Przepływ powietrza (m3/h)
do 350
Spręż dyspozycyjny (Pa)
od 40 do 110
Poziom ciśnienia akustycznego (db(A))
od 25 do 31
Klasa filtra nawiewnego
EU3
Klasa filtra wywiewnego
EU3
Klasa energetyczna
A
Moc (W)
150
Prąd (A)
0,72
Zasilanie
230V, 50Hz
Waga (kg)
37

Opakowanie

Zawartość opakowania: rekuperator z wkładem i filtrami, sterownik oraz instrukcja obsługi.
Wymiary opakowania WxSxG (mm): 360x1 140x960
Waga z opakowaniem (kg): 43,00
Tagi: centrala,wentylacyjna,holtop.