Rekuperator z odzyskiem ciepła i wymiennikiem przeciwprądowym 350m³/h

https://www.allewenta.pl/image/data/Alnor/RekuperatorPionowyAlnorHruPremAir.jpg https://www.allewenta.pl/image/data/Alnor/SterownikRekuperatoraPremAirHrqButLm11.jpg
Indeks towaru: 105142
Model: HRU-PremAIR-350

Producent: Alnor
Kod artykułu (EAN): 5901829652386
Gwarancja: 24 m-ce producenta
Cena katalogowa:Katalog: 7 150,00 PLN
Aktualna cena: 6 390,00 PLN
Netto: 5 195,12 PLN
Ilość do zamówienia: szt.
Status: Na zamówienie (realizacja w 7 dni)
Produkt ogranicza sposoby dostawy!

Opis

Pionowa centrala rekuperacyjna PremAIR to nowoczesna jednostka o wydajności 350m³/h z odzyskiem ciepła sięgającym do 93%. Jednostkę wyróżnia możliwość sterowania poprzez bezprzewodowe sterowniki i czujniki oraz specjalnie przygotowaną aplikację mobilną dostępną na systemy operacyjne Android oraz iOS. Urządzenie zaprojektowano tak, aby jego praca była jak najcichsza a obsługa szybka i nieskomplikowana.
Konstrukcja jednostki została wykonana z wytrzymałego spienionego polipropylenu (EPP), charakteryzującego się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi i tłumieniem akustycznym, a przede wszystkim cechującym się małym ciężarem czyniącym jednostkę lekką w porównaniu do innych rekuperatorów. Użyty w jednostce wymiennik, przeciwprądowy wykonano z materiału PET o wysokiej skuteczności, potwierdzonej certyfikatem Eurovent oraz normami higienicznymi DIN EN ISO 846. W urządzeniu użyto energooszczędnych wentylatorów EC o wysokim sprężu 1000Pa. Ponadto konstrukcję wyróżniają wymienne króćce przyłączeniowe oraz modulowany by-pass. Jednostka wyposażona jest również w 4 czujniki temperatury (nawiewanej, wywiewanej, wyrzutu, temperatury zewnętrznej), opcjonalnie można rekuperator doposażyć w czujniki CO2 i RH pełniące dodatkowo funkcje sterowników.

Urządzenie dostarczane jest już ze stelażem montażowym, nóżkami do podstawy oraz bezprzewodowym sterownikiem pozwalającym na wybór jednego z 4 trybów pracy (opisanych poniżej). Zasięg kontrolera wynosi od 30m do 100m. Istnieje możliwość dokupienia anteny zewnętrznej w celu zwiększenia zasięgu sterownika.
Rekuperator z odzyskiem ciepła i wymiennikiem przeciwprądowym 350m³/h - 271
Rekuperator z odzyskiem ciepła i wymiennikiem przeciwprądowym 350m³/h - 332
Rekuperator z odzyskiem ciepła i wymiennikiem przeciwprądowym 350m³/h - 333
Rekuperator z odzyskiem ciepła i wymiennikiem przeciwprądowym 350m³/h - 330
Podstawowy sterownik rekuperatora dołączony do urządzenia, umożliwia pracę w 4 różnych trybach pracy przedstawionych na sterowniku w formie czytelnych piktogramów:

Tryb poza domem
Podczas nieobecności domowników rekuperator pracuje na niskiej prędkości wentylatora, nadal zapewniając wymianę powietrza.

Tryb w domu
Urządzenie pracuje na średnich prędkościach wentylatora, zapewniając optymalną ilość wymian powietrza dla domowników.

Tryb zegara
Wentylator osiąga wysoką prędkość przez określony czas.

Tryb przyjęcie
Wentylator działa na wysokich obrotach (domyślnie na 100% mocy) zapewniając dużą ilość wymian powietrza przy większej ilości osób znajdujących się w rekuperowanych pomieszczeniach.
Rekuperator z odzyskiem ciepła i wymiennikiem przeciwprądowym 350m³/h - 319
Rekuperator można dodatkowo wyposażyć w możliwość sterowania wi-fi z pomocą aplikacji mobilnej dostępnej w sklepach Google Play i App Store. Aby umożliwić zdalne sterowanie trybami pracy musimy wyposażyć rekuperator w bramkę dostępową do internetu. Aplikacja pozwala na monitorowanie i sterowanie pracą urządzenia lokalnie oraz przez internet, na przykład podczas powrotu do domu z pracy, aby po przybyciu uzyskać oczekiwany przez nas efekt. Za pomocą smartfona możemy wybrać jeden z kilku trybów pracy (Away, Home, Party, Boost, Auto, Standby), wyświetlić aktualne temperatury pracy urządzenia, monitorować wydajność wentylatorów, uruchomić funkcję odszraniania lub by-pass oraz sprawdzić stan filtrów.

Parametry techniczne

Pilot, sterownik
Wymiary WxSxG (mm)
84x84x15
Zasilanie bateryjne
TAK, CR2032
Rekuperatory
Sprawność cieplna (%)
do 93
Średnica przyłącza (mm)
160
Przepływ powietrza (m3/h)
do 350
Poziom ciśnienia akustycznego (db(A))
do 56
Klasa filtra nawiewnego
G4
Klasa filtra wywiewnego
G4
Klasa energetyczna
A
Moc (W)
do 180
Zasilanie
230V, 50Hz
Wymiary WxSxG (mm)
906x730x502
Waga (kg)
32

Opakowanie

Zawartość opakowania: rekuperator wraz z wymiennikiem i filtrami, sterownik.
Wymiary opakowania WxSxG (mm): 1 080x750x520
Waga z opakowaniem (kg): 35,00
Tagi: centrala,wentylacyjna.