Centrala wentylacyjna z rekuperacją, pionowa 250m³/h

https://www.allewenta.pl/image/data/Alnor/HRU-MinistAIR-W-450.jpg https://www.allewenta.pl/image/data/Alnor/HRU-MinistAIR-W-450-Pilot.jpg
Indeks towaru: 104131
Model: HRU-MinistAIR-W-250

Producent: Alnor
Kod artykułu (EAN): 5901829551146
Gwarancja: 24 m-ce producenta
Regularna cena: 6 290,00 PLN
Aktualna cena: 5 190,00 PLN
Netto: 4 219,51 PLN
Ilość do zamówienia: szt.
Status: Na zamówienie (realizacja w 7 dni)
Dostawa gratis!

Opis

Centrale rekuperacyjne to nowoczesne urządzenia przeznaczone do wymiany zużytego powietrza na świeże z jednoczesnym odzyskiem energii cieplnej, co pomaga w ograniczeniu strat spowodowanych instalacją wentylacyjną. HRU-MinistAIR-W-250 zapewnia maksymalną wydajność na poziomie 86%, najlepiej spełniając swoje zadanie w pomieszczeniach mieszkalnych lub biurowych o łącznej powierzchni do 80m².

W urządzeniu zastosowano nowoczesny wymiennik przeciwprądowy wykonany w całości z tworzywa sztucznego, a całą konstrukcję wyposażono dodatkowo w automatyczny by-pass (obejście), zapewniający pominięcie wkładu rekuperatora w przypadku małych różnic temperatur w powietrzu wywiewanym i nawiewanym. Dodatkową funkcją jest system zabezpieczający wymiennik przed szronieniem i zamarzaniem w niskich temperaturach, polegającą na odpowiednim zarządzaniu pracą wentylatorów tak, aby nie przerywać dostarczania świeżego powietrza do pomieszczeń. Energooszczędne wentylatory, w które wyposażono rekuperator umożliwiają 3 stopnie regulacji prędkości (niski/średni/wysoki) oraz tryb zwiększający prędkość na okres 15 minut.

Zaawansowany sterownik rekuperatora umożliwia zaprogramowanie pracy urządzenia w konkretnych godzinach i dniach tygodnia. Rekuperatory tej serii można zarówno powiesić na ścianie jak i postawić zależnie od potrzeb użytkownika, a odsuwana niebieska maskownica z przodu urządzenia zapewnia wygodny dostęp do filtrów w przypadku prac konserwacyjnych. Standardowo w produkcie występują filtry G4, jednakże możliwe jest też zastosowanie filtrów klasy F7. Konieczność ich wymiany sygnalizowana jest odpowiednią kontrolką na sterowniku. Urządzenie wyposażono w protokół komunikacyjny Modbus, który pozostając jednym z najbardziej popularnych standardów w automatyce umożliwia podłączenie sterowania rekuperatora do większego systemu np. BMS.
Centrala wentylacyjna z rekuperacją, pionowa 250m³/h - 210

Parametry techniczne

Rekuperatory
Sprawność cieplna (%)
do 86
Średnica przyłącza (mm)
125
Przepływ powietrza (m3/h)
220
Ciśnienie (Pa)
425
Poziom ciśnienia akustycznego (db(A))
46
Klasa filtra nawiewnego
G4
Klasa filtra wywiewnego
G4
Klasa energetyczna
B
Moc (W)
86
Prąd (A)
1
Zasilanie
230V, 50Hz
Zasilanie wentylatorów
230V, 50Hz
Waga (kg)
24

Opakowanie

Zawartość opakowania: rekuperator z wkładem i filtrami, sterownik oraz instrukcja obsługi.
Wymiary opakowania WxSxG (mm): 720x410x620
Waga z opakowaniem (kg): 27,00
Tagi: centrala,wentylacyjna.