Aparat nawiewny (turbina kominkowa) 125mm, 490m3/h

https://www.allewenta.pl/image/data/Darco/AparatNawiewnyDarcoAN.jpg https://www.allewenta.pl/image/data/Darco/AparatNawiewnyDarcoAN_2.jpg
Indeks towaru: 103045
Model: AN1

Producent: DARCO
Kod artykułu (EAN): 5907803626008
Gwarancja: 24 m-ce producenta
Cena katalogowa:Katalog: 707,99 PLN
Aktualna cena: 598,00 PLN
Netto: 486,18 PLN
Ilość do zamówienia: szt.
Status: Dostępny (realizacja w 24h) - towar w magazynie
Dostawa gratis!

Opis

Aparat nawiewny (turbina kominkowa) 125mm, 490m3/h - 007
Aparaty nawiewne AN przeznaczone są głównie do rozprowadzania ciepłego powietrza z kapy nad paleniskiem kominka do pomieszczeń mieszkalnych, a dzięki prostocie wykonania są łatwe w montażu i obsłudze. Wymaganą temperaturę rozprowadzanego powietrza reguluje się dzięki termostatowi, którego pokrętło znajduje się na jednym z boków obudowy. Gdy temperatura powietrza osiągnie nastawioną wartość urządzenie automatycznie włącza się i dostarcza powietrze z kominka do pomieszczeń, a gdy temperatura spadnie poniżej zadanej wartości aparat samoczynnie przestaje pracować.

Produkt można stosować zarówno w systemach ogrzewania powietrznego, jak i do wentylacji nawiewno-wywiewnej, jednakże zawsze wewnątrz pomieszczeń. Urządzenie wykonane jest z blachy ocynkowanej, posiada odizolowany termicznie i akustycznie wentylator, a dzięki zastosowanym uniwersalnym króćcom montaż turbiny jest prosty i nie wymaga specjalnych akcesoriów przyłączeniowych. Dzięki wykorzystaniu podzespołów wysokiej jakości aparat osiąga bardzo dobre parametry wydajności i sprężu. Wszystko to w połączeniu z szerokim typoszeregiem produktów pozwala na swobodny dobór odpowiedniego urządzenia pod indywidualne potrzeby montażowe.
Aparat nawiewny (turbina kominkowa) 125mm, 490m3/h - 114
Ogrzewanie kominkowe wymaga konserwacji i okresowego sprawdzenia jak każda inna domowa instalacja. Przegląd i ewentualne prace serwisowe powinny zostać wykonane przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Na szczęście instalacja DGP nie należy do skomplikowanych pod względem swojej budowy, a stosowane w niej rozwiązania są proste i łatwe do zrozumienia. Wszystko to sprawia, że dużą część prac konserwacyjnych można wykonać samodzielnie, bez specjalistycznych narzędzi, a do ich przeprowadzenia nie są wymagane uprawnienia gdyż nie należą one do niebezpiecznych.

Parametry techniczne

Turbiny kominkowe
Średnica przyłącza (mm)
125
Przepływ powietrza (m3/h)
490
Moc (W)
50
Maksymalna temperatura otoczenia (ºC)
50
Maksymalna temperatura zasilającego powietrza (ºC)
150
Zasilanie
230V, 50Hz AC
Stopień ochrony
IP20
Ciśnienie akustyczne (dB)
65

Opakowanie

Zawartość opakowania: aparat nawiewny.
Wymiary opakowania WxSxG (mm): 280x290x300
Waga z opakowaniem (kg): 6,50